10 błędów native speakerów języka angielskiego

10 błędów native speakerów języka angielskiego

27 maja, 2020 Wyłączono przez Piotr Cieślak

Interesuje Cię, jakie błędy popełniają native speakerzy języka angielskiego? Chcesz dobrze nauczyć się języka angielskiego? Nie wiesz, czy nauka z native speakerem będzie dla Ciebie odpowiednia? Obawiasz się, czy taka osoba dobrze Cię nauczy? Każda metoda, próba nauki angielskiego to bardzo dobra droga i świetny początek! Zrób pierwszy krok! Jak mawiał Brian Tracy: „to co zbierasz dzisiaj, jest wynikiem tego, co zasiałeś w przeszłości. Dlatego jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich bieżących „plonów”, zawsze możesz – bo to Ty decydujesz – jeszcze dzisiaj zasiać nowe ziarno, robić więcej rzeczy, które prowadzą do sukcesu, i przestać angażować się w działania, które prowadzą donikąd”. Pamiętaj, każdy moment jest dobry, aby nauczyć się języka obcego.

Odpowiedni nauczyciel to już połowa sukcesu. Dobry nauczyciel nauczy Cię prawidłowej wymowy, słówek, gramatyki. Koniecznie zostań z nami i dowiedz się, jak się uczyć, a czego raczej unikać, jakich nauczycieli omijać szerokim łukiem!

Cieszymy się, że chcesz nauczyć się języka angielskiego i pomóc zdecydować czy nauka z native speakerem jest dla Ciebie. Mamy nadzieję, że z nami przekonasz się, czy ten rodzaj nauki to to, czego szukasz!

10 błędów native speakerów języka angielskiego – Kim jest native speaker?

Kim w ogóle jest native speaker? Wiesz, kto kryje się pod tą nazwą? Zanim dowiemy się, jakie błędy popełnia native speaker, poznajmy definicję i dowiedzmy się, kim jest. Native speaker języka angielskiego to osoba, która wychowała się w kraju, w którym głównym, urzędowym językiem jest angielski. Język angielski będzie więc dla takiej osoby językiem ojczystym. Native speaker nie będzie porozumiewał się z Tobą po polsku, lecz po angielsku. Może to być świetny bodziec do nauki i szybkiego przyswajania wiedzy. W kontakcie z native speakerem koniecznością będzie mówienie po angielsku, co zmusi Cię do wypowiadania swoich myśli tylko w tym języku. To może przyspieszyć zapamiętywanie.

Lekcje języka angielskiego z native speakerem

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda lekcja z native speakerem? Sprawdź z nami, czy taka forma nauki będzie dla Ciebie odpowiednia! Zaletą nauki z native speakerem jest poprzez rozmowę, konieczność porozumiewania się po angielsku, będziesz stopniowo rozwijać swoje umiejętności językowe, akcent. Żywy, ciągły kontakt z angielskim i poznawanie nowych zwrotów, idiomów przyczyni się do szybkiego podniesienia poziomu .

Patrząc na te zalety można pomyśleć, że nauka z native speakerem to świetna sprawa i zawsze przyniesie oczekiwane rezultaty. Niestety, czasem zdarza się natrafić na osobę, która nie potrafi odpowiednio przekazać wiedzy lub popełnia błędy. Dlatego najlepiej spróbować nauki z native speakerem i zobaczyć w praktyce, jakie będą efekty.

Jak uczyć się słówek?

Chcesz szybko nauczyć się słówek i poznać ciekawe pomysły na szybką naukę? Jak uatrakcyjnić sobie naukę angielskiego? Po pierwsze, aby nauka była efektywna i przynosiła efekty, musisz być zmobilizowany i konsekwentny. Systematyczna nauka przynosi efekty, a nie uczenie się kilku słówek raz w tygodniu i rzadziej. Jak możesz uczyć się słówek? Bardzo popularne są teraz fiszki. Rzeczywiście to dobra pomoc w nauce, gdzie codziennie poznajesz nowe słówko. Dalej i ciągle na topie są kursy językowe. Systematyczne spotkania i wspólna nauka w grupie na pewno będą przynosić efekty. Podręczniki do nauki angielskiego także pomogą Ci przyswoić wiedzę, jeśli tylko masz mobilizację i systematycznie będziesz do nich zaglądał.

Czy warto uczyć się z native speakerem?

Chcesz dowiedzieć się czy warto uczyć się z native speakerem? Johann Wolfgang von Goethe twierdził, że “kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym”, a Flora Lewis mawiała, że “uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach”.

czy warto uczyć się z native speakerem? Oczywiście! Nauka z osoba, dla której język angielski to język ojczysty to nauka żywego języka. Jeżeli chcesz nauczyć się języka i uważasz, że native speaker to dobre rozwiązanie, po prostu spróbuj! Być może złapiesz z angielskim nauczycielem świetny kontakt i nauka będzie przyjemnością!

Podsumowanie: 10 błędów native speakerów języka angielskiego, które musisz poznać!

Chcesz się dowiedzieć, jakie błędy najczęściej popełniają native speakerzy języka angielskiego? Na co zwracać uwagę, aby przekonać się czy Twój nauczyciel dobrze przekaże Ci swoją wiedzę? Zapamiętaj co, to dla Ciebie przygotowaliśmy, jeśli chcesz, aby Twoja nauka była efektywna! Gotowy? Zaczynajmy!

Błędy popełnianie przez native speakerów języka angielskiego

Mieszanie przysłówków i przymiotników, np. well zamiast good;

Mylenie rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, np. błędne użycie much, many lub less, fewer;

Mylenie słów everyday z every day;

Pomijanie podmiotu;

Błędne używanie apostrofów, lub ich nieużywanie;

Mylenie your z you’re;

Mylenie lie z lay;

Błędne stosowanie which, who, that;

Używanie zamiast am not – ain’t i isn’t it – innit;

Native speakerzy czasem nie poprawiają Twoich błędów.

Poznaliśmy kilka błędów, które zdarza się popełniać native speakerom. Spotkałeś się z którymś z wymienionych? Może sam któreś popełniałeś? Jeśli tak, nic nie szkodzi! Wiesz teraz, czego unikać! Mamy nadzieję, że nie i że nauczyciele, którzy stanęli na Twojej drodze byli tymi z powołania!

 

Może Cię zainteresować także:

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]